Zateplování
a specializované stavební práce

Odborný dodavatel - zelená úsporám Speciál

Služby

Podhledové systémy

Sádrokartony
Sádrokartony už dlouho patří k osvědčeným materiálům, které není třeba dlouze představovat. Díky úpravě impregnací nabízí univerzální využití prakticky všude - včetně náročných podmínek koupelen a kuchyní. Hodí se do novostaveb i pro rekonstrukce, protože to dovoluje jak jeho neutrální vzhled, tak vynikající vlastnosti - nízká hmotnost, snadná opracovatelnost a rovinnost.

Kazetové podhledy
Osvědčený konstrukční systém stropních podhledů se skládá z kvalitního hliníkového rastru (roštu) a jednotlivých kazet. Obě dvě základní složky nabízí širokou škálu pestrých variací tvarů, barev a dalších možností. Celkově můžeme zvolit buď strop nenápadný, v klasickém stylu, nebo vytvořit strop elegantní, který bude dotvářet výraz interiéru.

Základní kostru kazetového podhledu tvoří hliníková konstrukce s povrchovou úpravou. Tato kostra se zavěšuje na nosnou konstrukci stropu. Patentované profily mají tvar písmene „T" a upevňují se pomocí ocelových prvků. Toto spojení zaručuje pevnost i vysokou odolnost v tahu. Zároveň ale přináší možnost snadné demontáže v případě potřeby přístupu do stropních prostor.

Kazety, kterými se konstrukce vyplňuje, mohou být z různých materiálů - od kovu až posádru a dřevo. Poměr vysoké kvality nízké ceny pak splňují především minerální kazety, které se vyrábí z lisovaných minerálních vláken a speciálních pojiv. Výsledný produkt je samozřejmě zdravotně nezávadný a dodává se ve formátu 60 x 60 cm. Dekorativní vzhled stropu pak nabídnou třeba zajímavé frézované vzory. Kazety jsou nabízeny rovněž v barevném provedení, mohou se však natřít jakýmkoli odstínem vodou ředitelných barev.

Naše společnost provádí z velké části kazetové podhledy z desek z minerální vlny AMF - Thermatex, které montuje dle montážního systému v suchém stavu a to velmi rychle, jednoduše a bez velkého znečištění prostor. Spolu s konstrukcí splňují všechny fyzikální hodnoty požadované stavebními předpisy. Minerální desky jsou rovněž dodávány se specielní povrchovou úpravou, která vytváří vysokou protiplísňovou a protibakteriální účinnost. Jsou proto vhodné pro zdravotnictví či potravinářství. Na trhu jsou rovněž typy naprosto odolné proti vlhkosti.

Instalací minerálních podhledů v kombinaci s minerální vlnou dochází ke znatelnému snížení kročejové průzvučnosti místnosti, k samozřejmému zlepšení akustických a tepelně-izolačních vlastností a výrazně lepším protipožárním vlastnostem. Velkou výhodou je snadný přístup ke kabeláži, klimatizačním a dalším vedením nad minerálním podhledem během doby užívání místností s kazetovými podhledy.